Kas yra LinkedIn ir kaip rasti darbą šioje platformoje

Sukurti 5 kovo, 2024
LinkedIn darbai

„LinkedIn“ yra galinga profesionali tinklų platforma, kuri sukėlė revoliuciją žmonių ieškant darbo ir užmezgant ryšius su potencialiais darbdaviais. Nesvarbu, ar aktyviai ieškote naujo darbo, ar tiesiog norite išplėsti savo profesinį tinklą, „LinkedIn“ suteikia daugybę galimybių ir išteklių, padėsiančių pasiekti savo karjeros tikslus. Šiame straipsnyje paaiškinsiu, kaip naudotis „LinkedIn“ darbo paieškai ir maksimaliai padidinti sėkmės galimybes.

Suprasti „LinkedIn“ naudojimo darbo paieškai pranašumus

Vienas iš pagrindinių „LinkedIn“ naudojimo darbo paieškai privalumų yra galimybė parodyti savo įgūdžius ir patirtį plačiajai auditorijai. Skirtingai nuo tradicinio gyvenimo aprašymo, jūsų „LinkedIn“ profilyje gali būti daugialypės terpės elementų, tokių kaip vaizdo įrašai, pristatymai ir aplankai, todėl galite dinamiškiau ir patraukliau parodyti savo galimybes. Be to, „LinkedIn“ suteikia platformą įdarbintojams ir samdomiems vadybininkams kandidatų paieškai, o tai reiškia, kad net jei aktyviai neieškote darbo, jus vis tiek gali atrasti potencialūs darbdaviai.

Kitas LinkedIn privalumas – galimybė susisiekti su savo srities profesionalais. Kurdami kontaktų tinklą galite įgyti vertingų įžvalgų apie pramonės tendencijas, laisvas darbo vietas ir karjeros plėtros galimybes. „LinkedIn“ taip pat siūlo įvairias grupes ir bendruomenes, kuriose galite dalyvauti diskusijose ir dalytis žiniomis su panašiai mąstančiais asmenimis.

Kaip susikurti efektyvų LinkedIn profilį

Veiksmingo LinkedIn profilio sukūrimas yra labai svarbus norint atkreipti darbdavių dėmesį ir padidinti jūsų galimybes gauti darbą. Štai keli patarimai, padėsiantys optimizuoti profilį:

 1. Pasirinkite profesionalią profilio nuotrauką: naudokite aukštos kokybės nuotrauką, kurioje esate teigiamai ir profesionaliai. Nenaudokite atsitiktinių ar netinkamų vaizdų, kurie gali blogai atspindėti jūsų profesionalų prekės ženklą.
 2. Sukurkite patrauklią antraštę: jūsų antraštė rodoma tiesiai po jūsų vardu ir yra vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos žmonės pamato apsilankę jūsų profilyje. Naudokite šią erdvę, kad parodytumėte savo žinias ir patrauktumėte įdarbintojų dėmesį.
 3. Parašykite glaustą ir patrauklią santrauką: jūsų santraukoje turėtų būti trumpai apžvelgta jūsų profesinė patirtis, pabrėžiant pagrindinius jūsų įgūdžius ir pasiekimus. Naudokite aiškią ir glaustą kalbą, kad skaitytojai suprastų jūsų vertės pasiūlymą.
 4. Išvardykite savo patirtį ir išsilavinimą: įtraukite savo darbo patirtį, pabrėždami savo vaidmenis, pareigas ir pasiekimus. Nepamirškite įtraukti ir savo išsilavinimo istorijos.
 5. Pridėkite atitinkamų įgūdžių: „LinkedIn“ leidžia išvardyti savo įgūdžius, todėl būtinai įtraukite tuos, kurie yra susiję su jūsų norimu darbu. Tai padės įdarbintojams jus rasti ieškant kandidatų, turinčių konkrečius įgūdžius.
 6. Prašyti rekomendacijų: paprašykite kolegų, vadovų ar klientų parašyti jums rekomendacijas. Šie atsiliepimai gali padidinti jūsų profilio patikimumą ir suteikti informacijos apie jūsų darbo etiką ir gebėjimus.

Atlikę šiuos veiksmus, galite sukurti patrauklų LinkedIn profilį, kuris padės išsiskirti iš minios ir pritraukti potencialių darbdavių dėmesį.

LinkedIn profilio optimizavimas darbo paieškai


Sukūrę LinkedIn profilį, svarbu jį optimizuoti darbo paieškai. Štai keletas strategijų, kaip padaryti jūsų profilį labiau matomą įdarbintojams:

 • Naudokite atitinkamus raktinius žodžius: pagalvokite apie raktinius žodžius, kuriuos įdarbintojai gali naudoti ieškodami kandidatų, ir įtraukite juos į savo profilį. Tai padidins jūsų galimybes pasirodyti paieškos rezultatuose.
 • Tinkinkite savo URL: „LinkedIn“ leidžia tinkinti savo profilio URL, todėl pasinaudokite šia funkcija. Pasirinkite URL, kuriame yra jūsų vardas arba jo variantas, kad kiti galėtų lengviau jus rasti.
 • Užpildykite visas profilio skiltis: užpildykite kiekvieną profilio skiltį, įskaitant išsilavinimą, sertifikatus, savanorišką patirtį ir bet kokią kitą svarbią informaciją. Kuo išsamesnis jūsų profilis, tuo didesnė tikimybė, kad būsite paieškos rezultatuose.
 • Prisijunkite prie „LinkedIn“ turinio: „LinkedIn“ apdovanoja vartotojus, kurie aktyviai dalyvauja platformoje, reklamuodama savo profilius ir turinį. Pamėgti, komentuoti ir bendrinti atitinkamus įrašus, kad padidintumėte savo matomumą ir patrauktumėte įdarbintojų dėmesį.

Optimizuodami savo LinkedIn profilį darbo paieškai, galite padidinti savo šansus būti atrasti potencialių darbdavių ir gauti savo svajonių darbą.

„LinkedIn“ darbo paieškos funkcijų naudojimas

„LinkedIn“ siūlo daugybę darbo paieškos funkcijų, kurios padės jums rasti geriausią galimybę. Štai keletas patarimų, kaip maksimaliai išnaudoti šias funkcijas:

 • Naudokite išplėstinius paieškos filtrus: ieškodami darbo „LinkedIn“, naudokite išplėstinės paieškos filtrus, kad susiaurintumėte rezultatus.
 • Galite filtruoti pagal vietą, pramonės šaką, patirties lygį ir daugiau, kad rastumėte darbus, atitinkančius jūsų pageidavimus.
 • Įspėjimų apie darbą nustatymas: „LinkedIn“ leidžia nustatyti įspėjimus apie darbą pagal jūsų paieškos kriterijus. Tai reiškia, kad gausite pranešimus, kai bus paskelbti nauji jūsų pageidavimus atitinkantys darbai, todėl niekada nepraleisite progos.
 • Išsaugokite darbo skelbimus: jei radote jus dominantį darbo skelbimą, išsaugokite jį vėlesniam laikui. Tai leidžia lengvai prie jo grįžti, kai būsite pasirengę pateikti paraišką.
 • Pateikite paraišką tiesiogiai per „LinkedIn“: Daugelis darbdavių leidžia kreiptis dėl darbo tiesiogiai per „LinkedIn“. Pasinaudokite šia funkcija, kad supaprastintumėte paraiškų teikimo procesą ir padidintumėte tikimybę, kad būsite pastebėti.

Naudodamiesi šiomis darbo paieškos funkcijomis, galite efektyviai naršyti daugybę darbo skelbimų „LinkedIn“ ir rasti tuos, kurie labiausiai atitinka jūsų karjeros siekius.

Tinklų kūrimas „LinkedIn“ ieškodamas darbo galimybių

Tinklų kūrimas yra esminis aspektas ieškant darbo „LinkedIn“. Štai keletas strategijų, padėsiančių sukurti tvirtą profesionalų tinklą:

 • Susisiekite su kolegomis ir klasės draugais: pradėkite nuo ryšių su esamais ir buvusiais kolegomis, klasės draugais ir profesoriais. Šie ryšiai gali suteikti vertingų įžvalgų apie siūlomas darbo vietas ir supažindinti jus su naujomis galimybėmis.
 • Prisijunkite prie su pramone susijusių grupių: „LinkedIn“ siūlo daugybę profesionalių grupių, kuriose galite susisiekti su asmenimis, kurie dalijasi jūsų interesais ir patirtimi. Prisijunkite prie atitinkamų grupių ir aktyviai dalyvaukite diskusijose, kad išplėstumėte savo tinklą ir gautumėte informaciją apie pramonės tendencijas.
 • Užmegzkite ryšius: reguliariai užmegzkite ryšį su savo ryšiais spausdami patinka, komentuodami ir bendrindami jų įrašus. Tai padės užmegzti ir palaikyti tvirtus santykius, padidins tikimybę, kad darbo galimybėmis bus dalijamasi su jumis.
 • Dalyvaukite virtualiuose renginiuose ir internetiniuose seminaruose: „LinkedIn“ dažnai rengia virtualius renginius ir internetinius seminarus įvairiomis temomis. Dalyvaukite šiuose renginiuose, kad praplėstumėte savo žinias, užmegztumėte ryšį su pramonės profesionalais ir galbūt atrastumėte naujų darbo galimybių.

Tinklų kūrimas „LinkedIn“ yra ne tik paslaugų prašymas; tai prasmingų santykių ir abipusiai naudingų ryšių kūrimas. Investuodami laiką ir pastangas į tinklų kūrimą, galite atverti duris naujoms darbo galimybėms, kurios gali būti neskelbtos kitur.

„LinkedIn“ darbai 2

„LinkedIn Premium“ naudojimas darbo paieškai

„LinkedIn“ siūlo aukščiausios kokybės „LinkedIn Premium“ prenumeratą, kuri suteikia papildomų funkcijų ir privalumų ieškantiems darbo. Štai kaip „LinkedIn Premium“ gali pagerinti jūsų darbo paiešką:

„InMail“: naudodami „LinkedIn Premium“ gaunate prieigą prie „InMail“, kuri leidžia tiesiogiai siųsti pranešimus kitiems „LinkedIn“ nariams, net jei nesate prisijungę. Tai gali būti ypač naudinga norint susisiekti su įdarbintojais ir samdant vadybininkus.

Pretendento į darbą įžvalgos: „LinkedIn Premium“ pateikia įžvalgų apie tai, kas dar kreipėsi dėl darbo, todėl geriau suprasite savo konkurenciją. Ši informacija gali padėti jums pritaikyti savo paraišką ir išsiskirti iš kitų kandidatų.

Patobulinti paieškos filtrai: „LinkedIn Premium“ siūlo išplėstinius paieškos filtrus, leidžiančius dar labiau patikslinti darbo paiešką. Taip galite sutaupyti laiko, nes jums bus pasiūlytos tikslesnės darbo galimybės.

Teminiai kandidatai: „LinkedIn Premium“ nariai darbo sąrašuose gali nurodyti save kaip „Panašų kandidatą“. Tai gali padidinti jūsų matomumą ir padaryti jus patrauklesnius potencialiems darbdaviams.

Nors „LinkedIn Premium“ kainuoja, tai gali būti naudinga investicija, jei aktyviai ieškote darbo ir norite pasinaudoti papildomomis jo teikiamomis funkcijomis ir privalumais.

Parodykite savo įgūdžius ir patirtį „LinkedIn“.

Jūsų LinkedIn profilis yra puiki platforma parodyti savo įgūdžius ir patirtį. Štai keletas strategijų, kaip efektyviai pabrėžti savo kvalifikaciją:

 • Pasinaudokite įgūdžių skyriumi: „LinkedIn“ leidžia išvardyti savo įgūdžius, todėl būtinai įtraukite tuos, kurie yra susiję su jūsų norimu darbu. Būkite strategiški rinkdamiesi savo įgūdžius ir sutelkite dėmesį į tuos, kurie yra paklausiausi jūsų pramonėje.
 • Įtraukite daugialypės terpės elementus: pasinaudokite „LinkedIn“ daugialypės terpės galimybėmis įtraukdami vaizdo įrašus, pristatymus ar savo darbų pavyzdžius. Tai suteiks darbdaviams išsamesnį supratimą apie jūsų galimybes ir leis jums išsiskirti iš kitų kandidatų.
 • Pasidalykite savo pasiekimais: naudokite savo profilio patirties skiltį, kad pabrėžtumėte pagrindinius kiekvieno vaidmens pasiekimus ir indėlį.
 • Kai tik įmanoma, įvertinkite savo pasiekimus, kad parodytumėte, kokį poveikį turėjote eidamas ankstesnes pareigas.
 • Skelbti straipsnius ir įrašus: „LinkedIn“ leidžia skelbti straipsnius ir dalytis įrašais įvairiomis temomis. Pasinaudokite šia funkcija, kad parodytumėte savo patirtį ir įsitvirtintumėte kaip minčių lyderis savo srityje.

Efektyviai demonstruodami savo įgūdžius ir patirtį „LinkedIn“, galite patraukti darbdavių dėmesį ir tapti aukštos kvalifikacijos kandidatu.

„LinkedIn“ grupių panaudojimas darbo paieškai

„LinkedIn“ grupės – tai bendruomenės, kuriose profesionalai, turintys panašių interesų ar ryšių, gali prisijungti ir dalytis žiniomis. Štai kaip galite panaudoti „LinkedIn“ grupes darbo paieškai:

Prisijunkite prie atitinkamų grupių: ieškokite grupių, kurios atitinka jūsų pramonės šaką, karjeros tikslus ar pomėgius. Prisijungę prie šių grupių galėsite užmegzti ryšį su bendraminčiais specialistais ir sužinoti apie darbo galimybes.

Dalyvaukite diskusijose: Bendraukite su grupės nariais dalyvaudami diskusijose, dalindamiesi savo žiniomis ir užduodami apgalvotus klausimus. Tai padės įsitvirtinti kaip vertingas bendradarbis ir išplėsti savo profesinį tinklą.

Patikrinkite darbo skelbimų lentas: Daugelis „LinkedIn“ grupių turi specialias darbo biržas, kuriose nariai gali skelbti darbo pasiūlymus arba dalytis darbo galimybėmis. Įsitikinkite, kad reguliariai tikrinkite šias lentas, ar nėra atitinkamų darbo skelbimų.

Susisiekite su grupės nariais: jei sutinkate grupės narį, kuris dirba jus dominančioje įmonėje arba turi darbą, kuris atitinka jūsų įgūdžius, nedvejodami kreipkitės į jį. Suasmeninkite savo pranešimą ir paaiškinkite, kodėl susisiekiate, parodydami nuoširdų susidomėjimą jų darbu ar karjeros keliu.

Naudodami „LinkedIn“ grupes galite prisijungti prie profesionalų bendruomenės, kuri gali teikti paramą, patarimus ir galimas darbo galimybes.

LinkedIn karjeros ištekliai ir įrankiai

„LinkedIn“ siūlo įvairius karjeros išteklius ir įrankius, kurie padės jums ieškant darbo. Štai keletas vertingų išteklių, kuriuos reikia ištirti:

 • „LinkedIn Learning“: „LinkedIn Learning“ siūlo platų internetinių kursų ir mokymo programų spektrą įvairiomis temomis, įskaitant darbo paieškos strategijas, gyvenimo aprašymų rašymą ir pasirengimą pokalbiui. Pasinaudokite šiais ištekliais, kad pagerintumėte savo įgūdžius ir padidintumėte savo paklausą.
 • „LinkedIn Salary Insights“: „LinkedIn Salary Insights“ pateikia įvairių profesijų ir pramonės šakų atlyginimų duomenis ir įžvalgas. Naudokite šį įrankį, norėdami ištirti atlyginimų diapazonus ir veiksmingiau derėtis dėl darbo pasiūlymų.
 • „LinkedIn Events“: „LinkedIn Events“ leidžia atrasti ir dalyvauti virtualiuose arba asmeniniuose renginiuose, susijusiuose su jūsų pramonės ar karjeros pomėgiais.
 • Dalyvavimas šiuose renginiuose gali praplėsti žinias, išplėsti tinklą ir potencialiai atverti darbo galimybes.
 • „LinkedIn“ įmonių puslapiai: naršykite „LinkedIn“ įmonės puslapius, kad sužinotumėte daugiau apie įvairias organizacijas, jų įmonės kultūrą ir siūlomas darbo vietas. Stebėdami įmonės puslapius galite gauti naujienas apie naujus darbo skelbimus ir įmonės naujienas.

Naudodami šiuos „LinkedIn“ siūlomus karjeros išteklius ir įrankius, galite įgyti konkurencinį pranašumą ieškant darbo ir priimti pagrįstus sprendimus dėl savo karjeros.

Išvada


LinkedIn yra galingas įrankis ieškantiems darbo, siūlantis platformą parodyti savo įgūdžius, susisiekti su profesionalais ir atrasti naujas darbo galimybes. Vadovaudamiesi šiame straipsnyje aprašytomis strategijomis, galite sukurti efektyvų LinkedIn profilį, optimizuoti jį darbo paieškai ir panaudoti platformos funkcijas, kad padidintumėte savo galimybes susirasti svajonių darbą. Nepamirškite išlikti aktyviems, bendrauti su savo tinklu ir maksimaliai išnaudoti „LinkedIn“ teikiamus išteklius ir įrankius. Sėkmės ieškant darbo!

LinkedIn yra profesionali tinklų platforma, skirta karjeros plėtrai ir verslo ryšiams. Tai leidžia vartotojams susikurti profesionalų profilį, susisiekti su kolegomis ir bendraamžiais bei pasiekti darbo vietų sąrašus ir pramonės įžvalgas. „LinkedIn“ naudojimas ieškant darbo suteikia prieigą prie didžiulio profesionalų ir įdarbintojų tinklo, todėl tai yra esminis įrankis siekiant karjeros.

Norėdami optimizuoti savo LinkedIn profilį darbo galimybėms, įsitikinkite, kad jūsų profilis yra išsamus ir atnaujintas su atitinkama darbo patirtimi, įgūdžiais ir profesionalia informacija. Be to, naudokite raktinius žodžius, susijusius su jūsų pramone ar norima darbo pozicija, ir paprašykite kolegų rekomendacijų, kad padidintumėte savo patikimumą. Aktyvus įtraukimas į atitinkamą turinį ir prisijungimas prie profesinių grupių taip pat gali padidinti jūsų matomumą potencialiems darbdaviams

Naudokite „LinkedIn“ darbo paieškos funkciją, kad filtruotumėte darbo vietų sąrašus pagal vietą, pramonę, patirties lygį ir kt. Stebėkite dominančias įmones, kad sužinotumėte apie naujausias jų siūlomas darbo vietas, ir bendradarbiaukite su jų turiniu, kad parodytumėte savo susidomėjimą. Bendravimas su savo pramonės profesionalais, dalyvavimas „LinkedIn“ renginiuose ir bendravimas su įdarbintojais taip pat gali žymiai padidinti jūsų darbo paieškos platformoje pastangas.