Sparčiame socialinių tinklų pasaulyje neretai užblokuojama ką nors dėl nesusipratimų ar asmeninių konfliktų. Tačiau aplinkybės keičiasi ir gali kilti noras vėl užmegzti ryšį. Laimei, dauguma platformų siūlo paprastą būdą atblokuoti ką nors ir atkurti ryšį. Šiame straipsnyje daugiausia dėmesio skiriama tam, kaip atblokuoti asmenį pagrindinėse socialinės žiniasklaidos platformose, pvz., „Facebook“, „Instagram“ ir „TikTok“, pateikiant aiškius veiksmus ir naudingus patarimus, kaip valdyti sąveiką internete. Kai užblokuojate ką nors socialinėje platformoje, nutraukiate visas bendravimo formas. Bet kas atsitiks, kai nuspręsite atšaukti šį sprendimą? Išnagrinėkime nuoseklų asmens blokavimo panaikinimo procesą, supraskime, kas pasikeičia, kai jį atblokuojate, ir galimas pasekmes abiem susijusioms šalims.
Jei nusprendėte ką nors atblokuoti „Facebook“, procesas yra gana paprastas. Štai trumpas vadovas:
Atblokuotas asmuo galės matyti jūsų profilį ir bendrauti su jumis kaip anksčiau, tačiau turėsite vėl pridėti jį kaip draugą, jei jis anksčiau buvo pašalintas.
„Instagram“ taip pat leidžia lengvai valdyti užblokuotųjų sąrašą:
Atminkite, kad atblokavus asmenį jis automatiškai nesekamas iš naujo, todėl gali tekti atlikti šį papildomą veiksmą, jei norite palaikyti ryšį.
Atblokuoti ką nors „TikTok“ yra taip pat paprasta:
„TikTok“ nesiųs pranešimo asmeniui, kuriam atblokuosite, todėl galite tai padaryti diskretiškai.
Kai atblokuojate ką nors, leidžiate jam vėl peržiūrėti jūsų profilį ir turinį, o jis gali siųsti jums žinutes arba prašymus draugauti (atsižvelgiant į jūsų privatumo nustatymus). Tačiau atblokavimas automatiškai neatkuria ankstesnių ryšių ar pokalbių. Pavyzdžiui, „Facebook“ ir „Instagram“ turėsite dar kartą pridėti asmenį kaip draugą ar stebėtoją, jei ryšys buvo pašalintas blokuojant.
Be to, atminkite, kad asmuo galės matyti visus jūsų paskelbtus viešus įrašus ar atnaujinimus, kai jis bus atblokuotas. Jei turite kitų minčių, galite bet kada vėl jas užblokuoti.
Asmens blokavimo panaikinimas gali padėti atkurti bendravimą ir pataisyti santykius socialinėje žiniasklaidoje, tačiau svarbu suprasti atblokavimo veiksmus ir pasekmes. Nesvarbu, ar naudojate „Facebook“, „Instagram“, ar „TikTok“, kiekviena platforma leidžia lengvai valdyti blokuojamų sąrašą. Atminkite, kad atblokuoti asmenį nėra tas pats, kas pakartotinai jį stebėti ar susikurti iš naujo, o jūsų privatumo nustatymai vis tiek nurodo, ką jie gali matyti. Vadovaudamiesi šiuo vadovu galėsite sklandžiai atlikti šiuos veiksmus ir kontroliuoti savo sąveiką internete.
Ne, atblokavus ką nors, jokie ankstesni pranešimai neatkuriami. Nors atblokuotas asmuo gali siųsti jums naujus pranešimus, pokalbių istorija išlieka tokia pati, nebent ištrinta rankiniu būdu.
Ne, „TikTok“ nepraneša vartotojams, kai jie atblokuojami. Asmuo pastebės, kad gali matyti jūsų profilį ir vėl sąveikauti su jūsų turiniu, tik tada, kai aktyviai tikrins.
Taip, bet kada galite vėl ką nors užblokuoti. Jei ką nors atblokavęs persigalvosite, tiesiog pakartokite blokavimo procesą naudodami „Instagram“ privatumo nustatymų sąrašą „Užblokuotos paskyros“.